Bohateron 2023 - akcja i nominacja

Już 5. rok z rzędu nasza szkoła bierze udział w akcji Bohateron.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje:  Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

Z przyjemnością informujemy, że mama naszego ucznia Jeremiego i absolwentki naszej szkoły Tosi - Pani Joanna Jaworska została nominowana do Nagrody im.Powstańców Warszawy BOHATERON2023 (w kategorii PASJONAT). Jest to nagroda za upowszechnianie historii, a Pani Joanna prowadzi kanał na Youtubie i podcast z historią dla dzieci Opowiedz nam historię, który cieszy się dużym zainteresowaniem również wśród góreckiej społeczności.

Oprócz tego, że można otrzymać nagrodę od Kapituły, w skład której wchodzą Powstańcy, historycy, przedstawiciele instytucji publicznych, to jest możliwość dostania nagrody Publiczności, dlatego jest system głosowania na stronie Bohaterona. Zachęcamy Państwa do oddania głosu!

Głosujemy do 9 października - można kilka razy, z różnych urządzeń, raz na 24 godziny i trzeba we wszystkich kategoriach. Rozdanie nagród obedzie się 12 października. Trzymamy mocno kciuki!

Głos oddajemy pod linkiem