26 września po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Święto języków europejskich zostało ustanowione z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku i jest znakomitą okazją do propagowania nie tylko nauki języków obcych, ale także różnorodności kulturowej.
Uczniowie każdej klasy wylosowali Państwo, które reprezentowali. Uczniowie zostali poproszeni o ubranie się w kolory flagi wylosowanego kraju lub w strój stylizowany na tradycyjny dla danego kraju, każda klasa mogła także przyozdobić salę oraz przygotować potrawy charakterystyczne dla danego państwa.
Rezultaty przeszły najśmielsze oczekiwania, jury miało bardzo trudne zadanie w wyborze klasy, która najpiękniej przygotowała się do Europejskiego Dnia Języków.
Zwycięzcami w klasach I-III została klasa IIa, natomiast w klasach IV-VIII – klasa IV. Obie klasy otrzymały bon podarunkowy na kwotę 150 PLN, finansowany w całości przez Radę Rodziców.
Dziękujemy za zaangażowanie Wychowawców, Uczniów oraz Rodziców oraz za wspólną zabawę.
Zwycięzcom gratulujemy!
Zapraszamy na fotorolecję na szkolną stronę FB.