Spotkanie z porucznikiem Janem Witkowskim p.s. Jaś

Dnia 15 maja 2023 r. gościliśmy w naszej szkole wspaniałego gościa porucznika Jana Witkowskiego p.s. Jaś – uczestnika Powstania Warszawskiego. Młodzież klas 4-8 z wielkim zaangażowaniem wysłuchała opowieści Pana Jana – naocznego świadka wydarzeń. Pan Porucznik jako ośmioletni chłopiec przybył z pomorza do Warszawy. W sierpniu 1944 r. został zaprzysiężony w batalionie „Iwo” jako łącznik.

Na koniec ponad godzinnego spotkania Pan Jan odpowiadał na pytania młodzieży. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem postawy, pamięci i wielkiej radości życia. Dziękuję Panu Wójtowi Krzysztof Kalinowski za pomoc w realizacji tego projektu. Pani Marii Górskiej za zorganizowanie spotkania, a Pani Elżbiecie Walczak za przygotowanie młodzieży. Wiemy, że współpraca ze Stowarzyszeniem będzie kontynuowana w naszej szkole – im. Szarych Szeregów.